Navigation
Home Page

Meet the Staff

Headteacher 

Rosemary Diskin

Designated Safeguarding Lead & Inclusion


Deputy Headteacher 

Charlotte Avendano

Deputy Safeguarding Lead, English

 

Deputy Headteacher

Diana Massa

Deputy Safeguarding Lead,  Data & Assessment


 

SENCO & Assistant Headteacher

Jenny Fisk

Deputy Safeguarding Lead

 

Our Staff Team

 

Early Years 

Abbey McPhail Year R Leader (EAL & PDL)

YR - Sarah Stockwell (Science)

 

Chloe Daniels (LSA)

Emma Kenney (LSA)

Hannah Rowe (LSA)

 

Louise Edgar Pre-School Leader (HAT)

Chantelle Hooper (Pre-School Practitioner)

Lisa Fairney (Pre-School Practitioner)

Cheryl Bentley (Pre-School Practitioner)

 

KS1

 

Jenna Halligan - KS1 Leader ( Y2 Class Teacher & KS1 English) (currently on maternity leave)

Y1 - Rachel Rogers (Science)     

Y1 - Olivia Hockham

 

Lesley Scott (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

Lesley Harrod (LSA - ELSA)

Claire Coxon (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

Hannah Rowe (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

 

 

Y2 - Louise Mole (Maths)

Jodie Farrell 

Natalie Knight (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

 

 

KS2

 

Lauren Harding - Lower KS2 Leader (Y4 Class Teacher & Geography)

 

Y3 - Anna Marie Le Page (Music) &  Kat Gower (MFL)  

Y3 - Charlotte Burbridge

 

Val Daniels (LSA)
Helen Brown (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

Kayleigh Sandall (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

 

Y4 - Emma Bennett (History)

 

Agnieszka Lester (LSA)

Arpana Mukha (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

 

 

Y5 - Jo David (History) & Natalie Dawson (Maths Lead p/time)

Y5 - Eli Plaza-Booth (Art)

 

Kate Balogh (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

Katie Prieto (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

Claire Pettyfer (LSA 1:1 & Lunchtime Supervisor p/time)

 

Y6 - Lucy Neyroud (Reading)

Y6 - James Ledgerwood (Computing)

 

Sue Curtis (LSA & P.E.)

Lucy Gill (LSA 1:1 & Lunchtime Supervisor p/time)

Maire Sewell (LSA & Lunchtime Supervisor p/time)

Bev Harman (LSA & Senior Lunchtime Supervisor)

 

Helen Patten (PPA cover teacher p/time)

 

Assistant SENCO & Inclusion

Rachel Hopkins (p/time)

 

Office Team

Carol Francis - Business Manager (p/time) 
Nicky Rowles - Finance Officer 

Rebecca Rogers - Administrative Assistant (Pre-School)

Leanne McNamara - Administration Officer

 

Lunchtime Team

 

Bev Harman - Senior Supervisor

Tracy Purkiss

Lorna Robinson

Megan Scanlan

Kevin Lowth

Maya Todorova
Helen Brown

Katie Prieto

Lesley Scott

Lucy Gill

Hannah Rowe

Claire Coxon

Lesley Harrod

Maire Sewell

Kate Balogh

Arpana Mukha

Claire Pettyfer

Kayleigh Sandall

 

Breakfast Club Team

Chloe Daniels

Chantelle Hooper

Kevin Lowth

 

Site & Cleaning Team

Dan Oakden - Site Manager

Rajinda Chahal

Maya Todorova

 

 


Top